Akcja „Bezpieczny noworodek” inicjatywy Agnieszki Dziduszkiewicz i Magdaleny Trzeciak :)

„Bezpieczny noworodek” – dzisiejszy dzień jest poświęcony niezwykłej inicjatywie Agnieszki Dziduszkiewicz (można by rzecz – twórczyni idei fotografii noworodkowej w Polsce) i Magdaleny Trzeciak, mającej na celu zwiększenie świadomości rodziców, którzy decydują się uwiecznić te pierwsze, ulotne dni swoich maluszków. :)

Podczas akcji bardzo dużo pisze, mówi się o skomplikowanych, często trudnych pozach, które wymagają dużej wrażliwości, wyczucia, umiejętności postępowania z noworodkami. Mało natomiast o istocie, tym pierwszym czynniku, pasji, sercu, spokoju, miłości i oddaniu, które są przecież nieodłącznymi elementami każdego spotkania z cudem życia – przecież każdy mały człowiek nim jest. A przecież pierwszym bodźcem jest właśnie ten nieopisany zachwyt, wyjątkowa wrażliwość osoby fotografującej. Mowa nie tylko o tej wizualnej predyspozycji (umiejętności patrzenia) ale przede wszystkim o czułości w kontakcie z jakże kruchą, delikatną istotą, szacunku wobec jej praw, potrzeb, jej unikalnego rytmu czy wewnętrznym spokoju tak ważnym podczas każdej sesji.

To właśnie ta miłość, wrażliwość, szacunek dla drugiego człowieka, troska, ogromne wyczucie czy wyobraźnia sprawiają, że każda poza jest bezpieczna, maleństwo wcześniej utulone, ukochane, ciepłe, nakarmione a rodzice pełni zaufania i wewnętrznego przekonania, że ich największy skarb jest w dobrych, troskliwych i bezpiecznych rękach. Miejsce sesji jest odpowiednio przygotowane, ciepłe, jasne (by korzystać ze światła zastanego). To prawdziwa pasja ale też wyobraźnia w sposób niewyuczony a naturalny pozwoli zadbać o każdy detal. Cierpliwość i spokój zapewni rodzicom i szkrabkowi czas – przecież tak ważne, by dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo. Tak istotne, by wczuć się w jego wyjątkowy rytm i możliwości współpracy.

Zapewniając te fundamentalne i niezbędne elementy można dopiero pójść dalej i sięgnąć po aparat mając cały czas na uwadze dobro dziecka a dopiero później swoje artystyczne ambicje. Dopiero na tym etapie pojawia się potrzeba nieustannej asekuracji rodzica, wpierającej ręki przy jednoczesnej świadomości, w którym momencie odłożyć aparat, by nie posunąć się o krok za daleko. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo. Za każdym niezwykłym zdjęciem noworodka w tle stoją czujni rodzice, opiekunowie, ich wspierające dłonie, wypracowane wcześniej mechanizmy i sposoby bezpieczeństwa czy kilka ujęć łączonych później w photoshopie. Ważne, by pamiętać, gdzie pojawia się granica bezpieczeństwa a w moim odczuciu komfort fotografowanego dziecka i tak widać na zdjęciach w spokojnej mimice, jasnym czole czy zrelaksowanym ułożeniu jego delikatnego ciała. :)

pawelek_005max_002max_011pawelek_016max_009max_008pawelek_018max_010max_001max_016

Bezpieczny nowordkowek podczas sesji” – dzisiejszy dzień jest poświęcony wyjątkowej akcji Agi Dziduszkiewicz i Madzi Trzeciak mającej na celu zwiększenie świadomości rodziców, którzy decydują się uwiecznić te pierwsze, ulotne dni swoich maluszków.

„Be

my favorite

fotografia noworodkowa kraków, fotograf kraków, fotograf warszawa, fotografia noworodkowa warszawa, fotografia noworodków kraków, fotografia noworodków warszawa
Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *